20:16

Eleonor&Park

Hej kochani :) Dzisiaj recenzja, bo dawno żadnej nie pisałam.

 Chciałam zachęcić was do przeczytania cudownej książki Eleonor i Park. Autorka Rainbow Rowell napisała tę książę fenomenalnie! 

Eleonora to młoda dziewczyna uważana za dziwaczkę. Ma rude włosy, ubiera się jak chłopak i nie jest najchudsza. Nie ma pojęcia co On w niej widzi.

Park to chłopak inteligentny, szczupły. Uwielbia muzykę, komiksy i Eleonorę.


Spotykają się w szkolnym autobusie. Ona nowa uczennica, nie posiada ustalonego miejsca. Idzie prosto w paszczę lwa... Na tyły, gdzie przesiadują ci popularni. On zdenerwowany warczy żeby w końcu usiadła. Początek ich znajomości nie wygląda najlepiej. Siadają razem codziennie. Nigdy nie rozmawiają. Chłopak w końcu zauważa, że koleżanka czyta mu przez ramię. Zaczyna pożyczać jej komiksy, puszczać muzykę. Po pewnym czasie wreszcie zaczynają rozmawiać. 
Książka jest poruszająca, pełna emocji i uczuć. Opowiada o tak trudnej  miłości dwójki nastolatków. Jak skończy się ich przygoda? Czy będzie to szczęśliwe zakończenie? A może wręcz przeciwnie... Przekonajcie się sami!

Gorąco polecam wam tą lekturę. Z niecierpliwością czekam na polską wersję innej książki autorki- Fangirl.

W sobotę byłam na wycieczce w Krakowie :) Była to mini wycieczka po trzech muzeach. Dlaczego mini? Łącznie było nas 6 osób :D Miło spędziłam czas, rozpuściłam się w żarze płonącym od słońca i zakupiłam "Eleonorę i Parka".
Byłam wtedy w Matrasie. Te książki do mnie mówiły! Dlaczego te? Bo nie mogłam się powstrzymać i kupiłam też dzieło Johna Greena pt. "Will Grayson, Will Grayson". Jeszcze jej nie czytałam. 

Miłego tygodnia. Buziaki :)3 komentarze:

  1. eh musze nadrobic sie w czytaniu :) dawno nic nie czytalam niestety
    http://zielonoma.blogspot.it/2015/04/midi-skirt.html

    OdpowiedzUsuń
  2. muszę poszukać tej pozycji u siebie

    OdpowiedzUsuń

Komentarze motywują, więc są mile widziane :* Dziękuję za odwiedziny.

Copyright © 2016 W drodze do krainy marzeń... , Blogger